Tag - kredyt celowy

Entries feed - Comments feed

Tuesday, March 23 2021

Kredyt samochodowy – główne korzyści

Celowe finansowanie samochodu, ale również innych pojazdów kredytem to założenie optymalne w przypadku wykazania pozytywnej zdolności kredytowej. Kredyt samochodowy to bardzo specyficzne zobowiązanie, ponieważ automatycznie zabezpieczone samym autem. Jakie korzyści wykazuje taki rodzaj zadłużenia dla zmotoryzowanego kredytobiorcy?

Struktura kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy to kredyt celowy, a zatem środki musisz wydać zgodnie z umową. W skład kredytu samochodowego wchodzą nawet motorówki, czy przyczepy kempingowe, więc to już spora elastyczność. Nie musisz się martwić przesadnym zabezpieczeniem umowy. Jeżeli nie spłacisz zobowiązania w terminie bank przejmie po prostu majątek wykazany w umowie i ewentualnie pokryjesz delikatną różnicę wynikającą z procedury. Dopóki nie spłacisz kredytu samochodowego nie jesteś faktycznym właścicielem. Dlaczego? Banki żądają najczęściej wykupienia polisy AC, a także przekazania karty pojazdu. Środki z polisy AC trafiają do banku, a nie do użytkownika samochodu. Można powiedzieć, że kredyt samochodowy to rozwiązanie dla kierowców pewnych własnych umiejętności na drodze. euro-banknotes-4073891_1920.jpg

Continue reading...

Friday, March 31 2017

Czy kredyty celowe są tańsze od tych kredytów gotówkowych?

Z pewnością każdy może się zdecydować na szukanie gotówki dodatkowej. Przy jej wykorzystaniu uda się zdecydować na np. jakiś wakacyjny wyjazd bądź odnowienie mieszkania. Pierwsza myśl dotyczy oczywiście zaciągnięcia kredytu gotówkowego. W wielu sytuacjach może to oznaczać duży błąd. Warto się dowiedzieć o tym dlaczego tak się dzieje. Oczywiście warto sobie uświadomić to iż kredyt gotówkowa lub pożyczka nie może być złym wyborem. Jednak w wielu sytuacjach takie rozwiązanie jest mniej korzystne od wszystkich innych form kredytowania. Istnieją powody w jakich nie należy się na nie decydować. W przypadku formalności to bardzo często kredyt celowy wymagać może oczywiście rozwiązania nieco większych formalności.

Continue reading...