Czym jest leasing?

0
89

Ze względu na to, że ilość banków oferujących kredyty samochodowe dla firm jest dość ograniczona, przedsiębiorcy szukają innego źródła finansowania, do którego należy leasing. Leasing stanowi połączenie kredytu z dzierżawą, takie rozwiązanie okazuje się bardziej korzystne niż sam kredyt ze względu na niski podatek. Dość problematyczne zwłaszcza dla raczkujących firm okazać się może wymagany wkład własny, bez którego nie można skorzystać z opcji leasingu.

Dla kogo pożyczka na samochód?

Bogatą ofertę na rynku kredytowym przedstawiają parabanki z:

  • szybkimi pożyczkami na samochód bez konsultacji z Biurem Informacji Kredytowej,
  • Kredytami samochodowymi bez zaświadczeń
  • Pożyczki samochodowe dostępne online

Dokładna analiza warunków umowy kredytowej oraz wskaźnika RRSO pomoże w wyborze najbardziej optymalnej opcji kredytowej.

Warto wiedzieć, że formuła kredytu samochodowego przede wszystkim dedykowana jest wszystkim tym, którym zależy na wsparciu finansowym ze strony banku podczas zakupu określonego pojazdu. Takie rozwiązanie umożliwia potencjalnemu kredytobiorcy skorzystanie z opcji wsparcia udostępnianej na preferencyjnych warunkach. Należy jednak pamiętać, że zabezpieczeniem spłaty kredytu samochodowego jest nabywany pojazd.

Istota kredytu samochodowego

Wiele instytucji finansowych wychodzi do klientów z propozycjami kredytowymi celowymi, polegającymi na wskazaniu celu który ma być przedmiotem zawieranej umowy kredytowej. Właśnie do tego typu kredytów należy kredyt samochodowy. Jego istotą jest nabycie pojazdu nowego lub używanego za środki udostępnione właśnie z kredytu. Do tego typów pojazdów zaliczają się nie tylko samochody ale też inne pojazdy, których zasięg kredytu samochodowego obejmuje. Są to :traktory, skutery, łodzie motorowe, motycykle. Mówiąc w skrócie może to być każdy pojazd posiadający numer rejestracyjny.

Rodzaje kredytów samochodowych

Każdy potencjalny kredytobiorca zainteresowany kredytem samochodowym stanie przed wyborem jednej z dostępnych opcji zobowiązania, do których należą :

  • Kredyty samochodowe standardowe – ten typ kredytu zostaje regulowany za pomocą rat kapitałowo – odsetkowych każdego miesiąca zgodnie z harmonogramem spłaty zawartym w umowie
  • Kredyty samochodowe jednoratowe – typ kredytu nieoprocentowanego, wymagającego wniesienia wkładu własnego i regulowaniem go za pośrednictwem jednej raty, której termin jest ściśle określony w umowie kredytowej
  • Kredyty samochodowe balonowe – ten typ kredytu charakteryzuje się spłatą w formie niskich rat których wielkość wynosi 80% wartości kredytowanego pojazdu, pozostała mniejsza część jest spłacona jednorazowo po upływie określonego czasu zawartego u umowie kredytowej
Zobacz także:  Rodzaje kredytów konsolidacyjnych