W przypadku osób, które obecnie spłacają więcej niż jeden dług, pożyczki konsolidacyjne mogą pomóc w zmniejszeniu spłat odsetek, a tym samym w całkowitych kosztach ich zadłużenia.
Pożyczki konsolidacyjne to pożyczki, które służą spłacie istniejącego zadłużenia danej osoby, a zatem przenoszą wszystkie oddzielne salda zadłużenia na jedno konto. Może to ułatwić zarządzanie spłatami, ponieważ kredytobiorcy mają tylko jedną miesięczną spłatę w przeciwieństwie do kilku, a także może zmniejszyć całkowite zadłużenie, pod warunkiem, że wnioskodawcy mogą otrzymać stopę procentową niższą niż ogólne średnie stopy ich obecnych długów. Chociaż wielu pożyczkodawców wymaga od wnioskodawców dobrej historii kredytowej, aby zaciągnąć jedną z tych pożyczek, istnieją pożyczkodawcy, którzy zatwierdzą pożyczki konsolidacyjne dla klientów ze złym kredytem.
Czym tak naprawdę jest pożyczka na konsolidację kredytów?
Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu oddzielnych sald zadłużenia w jedną pożyczkę. Zasadniczo ludzie konsolidują kredyty osobiste, pożyczki samochodowe lub karty kredytowe. Pożyczkodawca może spłacić dług w imieniu wnioskodawcy lub może zostać zmuszony do wykorzystania środków z pożyczek konsolidacyjnych w celu spłaty istniejących pożyczek i zamknięcia rachunków.
Jak mogę uzyskać pożyczkę konsolidacyjną mając złą historię kredytową?
Osoby o złych historiach kredytowych mają kilka możliwości konsolidacji swojego zadłużenia. Mogą złożyć wniosek o niezabezpieczoną pożyczkę osobistą u specjalistycznego pożyczkodawcy. Niektórzy pożyczkodawcy oferują duże, niezabezpieczone pożyczki osobiste osobom o złych kredytach. Stopy procentowe są wyższe niż w przypadku standardowych pożyczek osobistych, ale ludzie dzięki takim rozwiązaniom i tak mogą nadal być w stanie zmniejszyć to, co obecnie płacą. Można też zdecydować się na pomoc doradcy-finansisty, który będzie negocjował z pożyczkodawcami w imieniu osoby obciążonej długiem, dzięki czemu jest szansa na to, że długi nie będą się powiększać o odsetki. Taka umowa będzie wymieniona w aktach kredytowych danej osoby przez pięć lat od daty jej zawarcia.
Sam musisz zdecydować, która z tych opcji na kredyt konsolidacyjny jest dla Ciebie lepszym rozwiązaniem.