Jak zakupić dobre auto?

0
74

W dzisiejszych czasach posiadania auta to prawie absolutna konieczność. Dzięki temu, że będziemy mieli własny pojazd załatwimy więcej spraw i będziemy osobami bardziej niezależnymi. Dodatkowo własne auto może umożliwić nam otrzymanie lepszej pracy. Często jednak stan naszych finansów nie pozwala na zakup odpowiedniego, wymarzonego (!) samochodu. Czy w takim razie należy zrezygnować z zakupu? Oczywiście, że nie. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest kredyt samochodowy.

Tego typu kredytu nie można wiązać z kredytem gotówkowym, pożyczką, czy też inną formą finansowania, jaka może zostać udzielona przez bank. Tutaj chodzi o pożyczenie pieniędzy na ściśle określony cel, czyli w tym wypadku na samochód. Wystarczy udać się do odpowiedniego banku i sprawdzić, jaką dokładnie mają ofertę w tym zakresie. Przy czym decydując się na taki rodzaj kredytu pamiętajmy o tym, że zawsze trzeba bardzo dokładnie przeanalizować odpowiednie oferty. Nie zawsze nasz rodzimy bank ma najkorzystniejszą ofertę. Jeżeli nie chcemy płacić dużej prowizji procentowej, to rozglądajmy się na wszystkie strony, dzięki czemu uda nam się podjąć dobrą i rozsądną decyzję. Za tego typu kredyt można sfinansować zakup nowego, jak również używanego samochodu.

W przypadku samochodów używanych sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, ponieważ to zależy, o jaką dokładnie kwotę nam chodzi. Jeżeli interesuje nas „używka” za kilka tysięcy złotych, to całkiem możliwe, że korzystniejsze będzie wzięcie kredytu gotówkowego. Dlaczego? Z dwóch powodów. Pierwsze to wymogi, jakie należy spełniać przy zaciągnięciu kredytu samochodowego. Drugi to konieczność wykupienia polisy AC, co niektórym kierowcom nie jest na rękę. Jeżeli jednak upatrzyliśmy sobie pojazd używany warty więcej niż kilkanaście tysięcy złotych, to kredyt samochodowy jest jak najbardziej wskazany. Może i rata kredytowa nie będzie należeć do najtańszych, jednak inwestujemy w coś, co będzie do nas należało. Lepiej płacić za samochód niż po raz kolejny godzić się z podwyżką cen na bilety komunikacji miejskiej. Pamiętajmy, że jest to dla nas pewnego rodzaju alternatywa, którą warto wziąć pod uwagę chcąc kupić samochód na raty.

Zobacz także:  Rodzaje kredytów konsolidacyjnych