Kredyt 10 000 na rok w BGŻ BNP PARIBAS, CITI handlowy

0
124

Zanim zdecydujemy się na kredyt w danym banku warto porównać ze sobą kilka ofert różnych banków, aby móc wybrać tą, która będzie dla nas najbardziej korzystna. Przyjrzyjmy się ofercie dwóch znanych banków, a mianowicie BGŻ BNP PARIBAS i CITI Handlowy. Wyobraźmy sobie, że bierzemy kredyt w wysokości 10 000 złotych na okres dwunastu miesięcy. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę warto sprawdzić co najmniej kilka ofert różnych banków. Sprawdźmy jak będzie wyglądała oferta w każdym z dwóch wyżej wymienionych banków.

Oferta BGŻ BNP PARIBAS.

Bank BGŻ oferuje swoim klientom kredyty gotówkowy z bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem, które wynosi 4,99%. Za udzielenie kredytu bank nalicza sobie prowizje w wysokości 5,00%. Minimalna kwotą jaka możemy pożyczyć w tym banku wynosi tysiąc złotych zaś maksymalna sto pięćdziesiąt tysięcy złotych. Jest to bardzo szeroka oferta. Oferta jest bardzo atrakcyjna i co ważne daje możliwość elastycznego zaplanowania spłaty naszego zadłużenia. Bank daje nam również możliwość złożenia wniosku przez Internet. Ilość formalności jest minimalna, a sama decyzja kredytowa jest podejmowana w bardzo krótkim czasie. A jak się ma oferta odnoście naszych 10 000 złotych branych na jeden rok? Obliczając na podstawie oprocentowania 4,99% i prowizji 5,99% i wielkości RRSO równemu 17,23% bank naliczy nam kwotę jednej raty w wysokości 907,31 złotych. Łączna suma jaką przyjdzie nam spłacić wyniesie 10887, 66 złotych co daje opłaty w wysokości 887,66 zł. Wśród nich mamy 288,66 zł odsetek i 599 złotych z tytułu prowizji. Jak widać prowizja jest dwa razy większa od wielkości odsetek.

Oferta Citi Handlowy.

Bank Citi Handlowy oferuje nam kredyty na 10 000 złotych na rok na nieco innych warunkach niż w banku BGŻ. Jest to pożyczka gotówkowa jaką otrzymamy po dosyć szybkim rozpatrzeniu wniosku. Wstępna decyzja będzie nawet w kilkanaście minut. W tym banku maksymalna kwota jaką możemy pożyczyć jest 120 000 złotych i można je spłacać przez 72 miesiące. Oprocentowanie jest wyższe i wynosi 6,46%. Wyższa jest również prowizja, która w tej ofercie wynosi aż 9%. RRSO jest równie 36,82%. Na podstawie tych wytycznych bank wyliczy nam ratę miesięczna w wysokości 983,57 zł. Całkowity koszt kredyty w tym banku będzie wynosił 11802,83 zł. Jak widać jest to suma znacznie wyższa niz. w przypadku banku BGŻ. Odsetki wyniosą aż 402,83 zł i do tego trzeba doliczyć 900 zł prowizji. Porównując obje oferty kredytu na 10 000 złotych spłacanego przez rok bardziej korzystna dla nas będzie oferta jaką przygotował bank BGŻ.

Zobacz także:  Nie jesteś dumny ze swej zdolności kredytowej? Sprawdź, czy możesz starać się o kredyt.