Kredyt samochodowy – główne korzyści

0
142

Celowe finansowanie samochodu, ale również innych pojazdów kredytem to założenie optymalne w przypadku wykazania pozytywnej zdolności kredytowej. Kredyt samochodowy to bardzo specyficzne zobowiązanie, ponieważ automatycznie zabezpieczone samym autem. Jakie korzyści wykazuje taki rodzaj zadłużenia dla zmotoryzowanego kredytobiorcy?

Struktura kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy to kredyt celowy, a zatem środki musisz wydać zgodnie z umową. W skład kredytu samochodowego wchodzą nawet motorówki, czy przyczepy kempingowe, więc to już spora elastyczność. Nie musisz się martwić przesadnym zabezpieczeniem umowy. Jeżeli nie spłacisz zobowiązania w terminie bank przejmie po prostu majątek wykazany w umowie i ewentualnie pokryjesz delikatną różnicę wynikającą z procedury. Dopóki nie spłacisz kredytu samochodowego nie jesteś faktycznym właścicielem. Dlaczego? Banki żądają najczęściej wykupienia polisy AC, a także przekazania karty pojazdu. Środki z polisy AC trafiają do banku, a nie do użytkownika samochodu. Można powiedzieć, że kredyt samochodowy to rozwiązanie dla kierowców pewnych własnych umiejętności na drodze.

Wiele preferencyjnych warunków przy zaciąganiu kredytu samochodowego

Bardzo ciekawa zaleta kredytu samochodowego to dostępność w bankach powiązanych bezpośrednio z dealerami uznanych marek. W takim przypadku kredyt samochodowy wiąże się z licznymi promocjami serwisowymi, rabatami na części zamienne, czy możliwością wykupienia pojazdu na preferencyjnych warunkach po zakończeniu umowy. Wielu kierowców wymienia pojazdy na zasadzie nowego kredytu samochodowego. W kredycie samochodowym występuje też nieco inny układ rat, np. raty 50/50, czy rata balonowa dająca w pewnym sensie duże odroczenie spłaty. Po spłacie kredytu samochodowego stajesz się oczywiście bezpośrednim właścicielem pojazdu. Dla wielu osób to ma dalej duże znaczenie. Ze względu na sposób zabezpieczenia kredyt samochodowy zaciągniesz na ogromne kwoty, nawet to 500 000 złotych przy wykazaniu pozytywnej zdolności kredytowej. W przypadku zwykłego kredytu gotówkowego limit to około 250 000 złotych.

Zobacz także:  Co warto wiedzieć o kredycie samochodowym?

Wysoka dostępność i stosunkowo niewielkie formalności

Kredyt samochodowy to jedna z najlepszych alternatyw dla leasingu konsumenckiego, a także dla wydawania gotówki w przypadku zakupu różnych grup pojazdów. Większość formalności dotyczących kredytu samochodowego załatwisz bezpośrednio przy zakupie auta, a to wiele ułatwia. Nie musisz pojawiać się w różnych instytucjach oddzielnie. Czy uważasz kredyt samochodowy w aktualnych warunkach gospodarczych za korzystny dla zmotoryzowanych kredytobiorców?