O czym pamiętać biorąc kredyt?

0
62

Nawet jeśli zdarzy się nam podpisać umowę kredytową, warto pamiętać, że mamy 14 dni na odstąpienie od niej. Bank wówczas nie wymaga od nas podawania przyczyn rezygnacji, a my dzięki ustawie o kredycie konsumenckim, możemy spać spokojnie.

Niektóre banki przed zaciągnięciem przez nas kredytu gotówkowego, oczekują, a w zasadzie wymuszają poniekąd na kliencie, otwarcie konta w ich banku. Zatem zanim zdecydujemy się na zawarcie umowy, warto tę kwestię wyjaśnić z pracownikiem banku.

Przed podpisaniem umowy pamiętajmy również, żeby sprawdzić dokładnie co w niej zostało zawarte. Najczęściej wpadamy w kredytowe pułapki zastawiane na nas przez banki, właśnie z powodu niedokładnego przeczytania umowy. Mało korzystne dla nas kwestie umieszczane są przeważnie na końcu lub dodawane małym drukiem gdzieś u dołu strony. Zwracajmy na to uwagę, jeśli nie chcemy zdziwić się w chwili opłacania pierwszej raty zaciągniętego kredytu gotówkowego.

Kredyt na wymarzone wakacje

Sezon urlopowy trwa w najlepsze, niejednemu z nas marzą się upragnione wakacje na tropikalnej wyspie. Jednak skąd wziąć na to fundusze? W okresie letnim właśnie, banki mają najwięcej pracy. Nie każdemu bowiem udaje się w ciągu roku odłożyć wystarczającą sumę na wymarzony wypoczynek. W tej sytuacji najlepszym wyjściem dla wielu okazuje się zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Dla wielu z nas to jedyne rozwiązanie.

Warto więc zastanowić się, jaka kwota wydaje się dla nas satysfakcjonująca. Pamiętajmy, że im mniejsza kwota kredytu, tym szybciej będziemy w stanie ją uzyskać. Jednak rozwiązań jest wiele. Możemy skorzystać m. in. Z podwyższenia dostępu limitu odnawialnego na koncie osobistym. Jeśli taki limit nas nie dotyczy, może warto wybrać się do banku i dowiedzieć się szczegółów zaciągnięcia tego typu kredytu.

Zobacz także:  Co w przypadku, gdy nie możesz spłacić kredytu?

Limit odnawialny to przede wszystkim minimum formalności i znacznie niższe odsetki niż w przypadku kredytu gotówkowego.

Możemy również zapłacić za urlop za pomocą naszej karty kredytowej. Dzięki niej możemy rozłożyć wszelkie płatności na raty, gdyż karta kredytowa cechuje się wysokim limitem wypłat. Bardzo korzystne wydaje się również to, że popularna kredytówka pozwala na zmniejszenie limitu pożyczonej kwoty. Ważne również, aby pamiętać o ustaleniu w banku dziennego limitu transakcji. To ważne, szczególnie w przypadku, kiedy płacimy jednorazowo większą kwotę. Płatność na raty jest o tyle korzystniejsza, że oprocentowanie kredytu ratalnego jest z założenia dużo niższe, aniżeli tradycyjne oprocentowanie limitu zadłużenia na naszej karcie kredytowej.

Wakacje na kredyt

Bardzo często osoby, płacące kredyt samochodowy lub mieszkaniowy, mogą skorzystać z coraz popularniejszego ostatnio rozwiązania, nazwanego wakacjami kredytowymi. Warto zapytać o niego w swoim banku. Wspomniane powyżej wakacje kredytowe polegają na możliwości zawieszenia spłaty kredytu na okres 1-2 miesięcy w roku. Rozwiązanie o tyle korzystne, że zaoszczędzone w ten sposób środki możemy przeznaczyć właśnie na wymarzone wakacje, a przynajmniej choć częściowe pokrycie brakującej kwoty. Należy jednak pamiętać, że pozyskaną w ten sposób kwotę pieniędzy i tak musimy zwrócić do banku, jednak w trochę późniejszym terminie.

Niektórzy jednak przed wakacjami kredytowymi przestrzegają i radzą korzystać z tego rozwiązania tylko w przypadku, gdy dopadną nas problemy finansowe. Przede wszystkim z powodu wydłużenia sobie czasu spłaty kredytu jak również dlatego, że bank może odmówić nam kolejnego zawieszenia spłaty, a to może być dla nas nie lada problem.