Strona główna Kredyty gotówkowe Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

0
Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

Czasami biorąc kredyt gotówkowy musimy się liczyć z tym, że bank będzie chciał od nas jakiegoś poświadczenia, że jesteśmy wiarygodni i zwrócimy pieniądze. Jednak najczęściej przy dużych sumach pieniędzy słyszymy o ubezpieczeniu kredytu kredytowego. Jak to działa?

Klienci są wabieni coraz to innymi promocjami, które w pewien sposób obniżają ratę kredytu. Jednak nie zawsze tak jest. Warto wspomnieć, że miesięczna kwota ubezpieczenia nie przekłada się na całkowitą obniżkę kredytu. W ten sposób wiele tracimy, bo skusiliśmy się na promocję, która okazała się niezbyt korzystną ofertą. Innym sposobem zabezpieczenia kredytu gotówkowego są polisy. Są one zakładane na życie lub w wyniku utraty pracy. O szczegółowych warunkach polisy trzeba doczytać w umowie, gdyż warunki pomiędzy poszczególnymi firmami różnią się minimalnie. Wszelkie źródła nieporozumień wiążą się z nieczytania umów lub ich niedostatecznego zrozumienia. Niektóre z nich podwyższają sztucznie marżę. Korzystanie z promocji nie zawsze idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem.

Nie wszystkie banki stosują jednak takie pułapki. W dużej mierze zależy im na klientach, dlatego obniżają marżę jak tylko mogą, aby w to miejsce znalazła się miesięczna kwota ubezpieczania. Bank nie narzuca konkretnej firmy ubezpieczeniowej, dlatego możemy to zrobić także we własnym zakresie. Nie zwalnia nas to ze znajomości podstawowych pojęć bankowych i prawda bankowego. Powinniśmy w dużej mierze wiedzieć jakie prawa nam przysługują. Czy kredyt gotówkowy może być utrapieniem? Owszem, może. Dlatego warto też we własnym zakresie przemyśleć ofertę banku. Mimo, że pracują tam specjaliści i wiedzą więcej od nas to potrafią niektóre kwestie przemilczeć.

Zaletą kredytu gotówkowego z pewnością jest to, że możemy szybko pozyskać środki. W przeciwieństwie do kredytu hipotetycznego, na którego decyzję przyjdzie nam czekać nawet do trzech tygodni. Trzeba się jednak z tym liczyć, że będzie go cechowało wyższe oprocentowanie. W przypadku zakupu auta jesteśmy jego właścicielem od samego początku niż w przypadku kredytu hipotetycznego. Warto także negocjować z bankiem o lepsze warunki kredytowania. Nie dajmy sobie wmówić, że dzięki dodatkowym usługom dostaniemy lepszą ofertę kredytową. Umowa jest zawierana pomiędzy dwoma stronami, także warto walczyć o swoje prawa. Oczywiście jeśli zapoznaliśmy się z kilkoma ważnymi pojęciami, bez tego ani rusz. Dopiero kiedy będziemy mieli większą wiedzę na temat bankowości możemy rozpocząć negocjacje z przedstawicielem banku. Mimo proponowania swojego ubezpieczyciela nie musisz się na to zgadzać. To nie jest przymus, ale tylko propozycja, którą możemy przyjąć bądź odrzucić.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.