Upadłość finansowa a możliwość pozyskania kredytu

0
134

Większość ludzi błędnie myśli, że jeśli w przeszłości ogłosili upadłość nie będą już wcześniej mogli dostać kredytu i są tym zaniepokojeni. Prawdą jest, że będzie można dostać karty kredytowe, kredyty samochodowe, kredyty hipoteczne, itp, nawet jeśli ogłosiło się upadłość.

Upadłość może pozostać na raporcie kredytowym przez dziesięć lat, ale im starsza sprawa upadłości, tym lepsze są szanse na kredyt. Później zostanie to usunięte z raportu kredytowego więc wynik historii kredytowych nieznacznie wzrośnie w ciągu kilku miesięcy. Ponadto, w ciągu około sześciu miesięcy otrzyma się informację na temat aplikacji karty kredytowej w mailu, choć będzie się płacić wyższe oprocentowanie niż normalnie. Jednak zawsze można coś opłacać co miesiąc, tym samym użyć tej karty, aby zwiększyć swój wynik historii kredytowej. Wystarczy zapłacić saldo każdego miesiąca i na czas – tak zacznie się tworzyć dobra historia płatności, co będzie zgłaszane w raporcie kredytowym.

Jak mądrze korzystać z karty kredytowej?

Istnieje wiele sposobów, aby korzystać z karty kredytowej mądrze, aby poprawić swój wynik historii kredytowej. Jeśli masz telefon komórkowy, to zawsze można zapłacić za niego czekiem każdego miesiąca, korzystać z karty kredytowej, aby zapłacić rachunek za telefon komórkowy, a następnie użyć tej gotówki, aby zapłacić kartą kredytową. To samo tyczy się gazu do samochodu.

Upadłość a kredyt samochodowy

Jeśli szukasz kredytu samochodowego, można również zapłacić wyższą stopę procentową niż normalnie, ale nadal można uzyskać kredyt samochodowy. Będzie to zależało od stanu pracy i tego, co jest na karcie kredytowej. Im dłużej będziesz czekać na zakup samochodu po upadłości, tym niższa stopa procentowa będzie konieczna do spłacania. Jeśli szukasz kredytu hipotecznego, być może będziesz musiał czekać aż dwa lata w celu zakwalifikowania się do pożyczki. Jeśli masz kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy, a nawet opłaty za media, utrzymanie tych płatności bieżących będzie polegało na tym, że trzeba będzie płacić im na czas. Przez większość czasu, płatności te są zgłaszane w raporcie kredytowym, a jeśli były one aktualne i na czas będą zgłaszane do biur kredytowych to pomoże odbudować twój wynik historii kredytowej.

Zobacz także:  Co w przypadku, gdy nie możesz spłacić kredytu?

Trzymaj się faktów, a nie swoich przeczuć czy wątpliwości

Jeśli martwisz się o kredyt w przyszłości, gdyż masz za sobą ogłoszenie upadłości, nie pozwól by te obawy decydowały za ciebie, czy masz szanse na kredyt czy też nie. Szanse są, nawet jeśli twoja ocena kredytowa jest niska. Mała wygrana na loterii i jesteś w stanie spłacić wszystkie swoje długi, Twój wynik kredytowy pozostanie na niskim poziomie. Więc, upadłość może rzeczywiście pomóc zwiększyć twoją zdolność kredytową i zwiększyć szanse na przyszłość kredytu.

Zgłoś się po pomoc do doradcy

Nie bój mitów upadłości. Lepiej zapytać o bezpłatne konsultacje, doradcy finansowi są w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania i powieszą ci prawdę o upadłości. Najlepiej jest skontaktować się z praktykującym adwokatem w lokalnej społeczności, który posiada spore doświadczenie w zakresie upadłości konsumenckiej, obrony w sprawach karnych, jeździe pod wpływem alkoholu a także jest równocześnie jest specjalistą od obrony, rozwodu, opieki nad dzieckiem i alimentów. Takie kompleksowe podejście do tematu sprawi, że na pewno znajdziecie wspólne najlepsze dla ciebie finansowe rozwiązanie. Nie można się poddawać, ale trzeba działać w drodze do uzyskania pełnej stabilności finansowej, to jedyna rozsądna opcja rozwiązania takiej sytuacji.